Rodomi pranešimai su žymėmis nuotykiai. Rodyti visus pranešimus
Rodomi pranešimai su žymėmis nuotykiai. Rodyti visus pranešimus

2009 m. gegužės 9 d., šeštadienis

Skittles vodka

Štai vienas receptas tiems, kam pabodo tradiciniai gėrimai.

Reikės:
  • 5 x 0.5l Grynos degtinės (nespalvotos)
  • ~1kg skittles
  • Piltuvėlių (kuo daugiau tuo geriau, bet iš bėdos užteks ir vieno)
  • 5 + [piltuvėlių kiekis] tuščių plastikinių butelių (1l ar didesnės talpos)
  • Popierinių rankšluosčių ar kavos filtrų
Eiga:
  1. Suskirstome skittles pagal spalvas (turėtų gautis 5 krūvelės)
  2. Supilame juos į butelius, taip kad viename butelyje būtų viena spalva
  3. Įpilame į kiekvieną butelį po 0.5l degtinės
  4. Suplakame butelius (užsuktus žinoma)
  5. Laukiame kol skittles pilnai ištirps (turėtų užtrukti apie pusantros paros). Kartas nuo karto galime paplakti, kad skittles greičiau ištirptų.
  6. Ištirpus skittles, butelių viršuje turėtų susiformuoti baltas sluoksnis, kurį reikia nufiltruoti.
  7. Dedame piltuvėlį į nepanaudotą plastikinį butelį, išklojame piltuvėlio vidų popieriniu rankšluosčiu ar kavos filtru ir iš lėto pildami spalvotą degtinę nufiltruojame.
  8. Paliekame butelį nusistovėt. Tuo metu išsiplauname piltuvėlį ir nufiltruojame kitą butelį.
  9. Jei nusistovėjus lieka baltos masės, filtruojame dar kartą.
  10. Nufiltravus visus butelius supilame turinį į senus degtinės butelius ir įdedame parai į kamerą.
  11. Degtinės likučius išgeriame iš karto arba supilame į atskirą butelį ir padarome mix'ą.
Patarimai:
  1. Vieną kartą nufiltruoti vieną butelį užtrunka keleta valandų.
  2. Filtravimas vyks greičiau, jei buteliuose pradursite skylę orui išeiti, tačiau nepamirškite, kad ta skylė egzistuoja, nes aplaistysite stalą ar grindis.
  3. Filtravimas vyks dar greičiau jei vienam buteliui keletą kartų pakeisite filtrą.
  4. Filtro kraštai neturėtų užeiti už piltuvėlio ribų, nes prilaistysite šalia butelio.
  5. Gerkite saikingai ;). Nors saldumas labai užmuša alkoholio skonį, tai vistiek yra ~35% stiprumo gėrimas.
Beveik kilogramas tuščių skittles pakelių:


Sėkmės!

2009 m. sausio 3 d., šeštadienis

Pastebėjimas

Kažkaip iš asmeninės patirties pastebėjau, kad progsistai poruojasi progranometrėm-ekonometrėm arba kitom progsistėm. Kol kas rezultatu 2 : -1.5 ryškiai priklausau pirmajai grupei (progranometrių-ekonometrių).

2008 m. gruodžio 22 d., pirmadienis

Alaus gaminimas

Naujiesiems metams nusprendžiau pagaminti alaus. Prieš maždaug metus laiko jau bandžiau. Tuomet pagaminau gan nedaug, tačiau gavosi visai nieko. Didelė bėda buvo, kad nežinia kiek jame buvo laipsnių, todėl šįkart nusipirksiu alkoholio koncentracijos matuoklį. Taip pat žadu aprašyti visas sėkmes ir nesėkmes, galbūt kažkas iš to pasimokys (blogiausiu atveju bent pats pasimokysiu ;)).

Pirma diena

Pirmai dienai darbas nesudėtingas - nusipirkti apynių spurgų. Žinoma pirma kilusi idėją buvo aplankyti kalvarijų turgų. Deja, jis nedirbo... Turint omeny, kad buvo maždaug vienuolikta valanda ryto, tai greičiausiai jis apskritai pirmadieniais nedirba. Teko apynių ieškoti vaistinėje, deja čia jie buvo maždaug 10 kartų brangesni. Už 40g sumokėjau 10lt. Laimei 10l alaus, tereikia 10g (o kažkodėl man užsifiksavo, kad 50g...).
Dienos moralas: nevažiuokit į turgų, kai jis nedirba...

Antra diena

Taigi šiandien teko susipirkti viską ko reikia alaus gamybai bei pagaminti alų. Iš esmės tai vienintelė diena, kai yra daug darbo. Didžiąją dalį dalykų, kuriuos reikia nusipirkti radau nesunkiai, bet teko gerokai pavargti, kol radau termometrą. Kaip suprantant man reikėjo tokio, kuriuo mamos uogienes virdamos matuoja temperatūra. Galu gale radau vieną ermitaže už 30lt... Užtat elektroninis ir temperatūrą išmatuoja per 5 sekundes :P.
Antras sunkumas tai duonos skrudinimas: pasirodo sudeginti duoną užtrunka virš pusvalandžio, o vanduo užverda per trumpesnį laiką. Be viso to dar ir duona visa netilpo į vieną skardą, teko per du kartus deginti. Moralas ateičiai: pirmiausia pasiruošti duoną. Kadangi to nepadariau, tai duona labai jau menkai apdegė, tikriausiai gausis šviesus alus ;).
Trečias sunkumas tikriausiai neišvengiamai turėjo atsitikti. Kai pilstai verdanti vandenį ir skubi, tai būtinai turi nusiplikyti...
Ketvirtas negeras dalykas, kad vienas dubuo šiek tiek per mažas. Manau gavosi ne 10l o kokie 7l alaus. Gal yra norinčių keisti ~15l dubenį į 20?
Paskutinis blogis, kad nusipirkau per mažą sietelį. Perpilant alų duona krito per kraštus... Kitą kartą reiks bandyti su samčiu semti.
Paskaičius kiek čia visko blogo įvyko, tai tikriausiai susidaro įspūdis, kad alaus nebus. Vistik man rodos, kad bent jau gira, tai nebloga išeis :P, o ar alus gausis, dar pamatysim, kai išrūgs ir pamatuosiu su tuo alkoholio koncentraciją rodančiu prietaisu. Beje, gal kas tokį turi ar bent žino kaip jis vadinasi?
P.S. Niekad nemaniau, kad sumaišius mieles su cukrumi jos taip užputoja. Vaizdelis vertas pažiūrėjimo, gaila, kad fotoaparato neturiu.

Trečia diena

Šiandien turėjau vienintelį darbą: įdėti pusę kilogramo cukraus. Nors turint omeny mane, šis darbas turėjo būti pamirštas, tačiau nuolat i akis krentantis indas su alumi padarė savo - nepamiršau! Kol kas ant viso alaus užsidėjus didžiulė puta. Šiaip tikiuosi ji pranyks, nes kol kas visa tai labiau primena šokoladinį-vanilinį ledų kokteilį nei alų...
UPDATE: Visas kambarys maloniai kvepia smetoniška gira su daugiau alkoholio

Ketvirta diena

Malonus kvapas užvaldė mano butą. Panašu, kad vistik gausis alus. Putos jau nusistovėjo ir pasirodė rusvas skystis. Neseniai jį įdėjau į šaldytuvą. Mielės baigė savo darbą, dabar reikia laikyti šaltai. Jaučiu nenumaldomą norą paragauti, bet laikausi iš paskutiniųjų...

Septinta diena

Kadangi per naujus metus nebepavyko paragauti, tai teko ragauti šiandien. Alus jau pakankamai susistovėjęs ir tinkamas gerti. Skonis saldokas, su alkoholio prieskoniu. Į galvą kala neblogai, tačiau kažkaip keistai. Toks jausmas kaip kokių haliucinogeninių medžiagų privartojus. Anyway gėrimas pigus ir neblogo skonio, gaminsim dažniau!