Rodomi pranešimai su žymėmis naudinga. Rodyti visus pranešimus
Rodomi pranešimai su žymėmis naudinga. Rodyti visus pranešimus

2009 m. gegužės 9 d., šeštadienis

Skittles vodka

Štai vienas receptas tiems, kam pabodo tradiciniai gėrimai.

Reikės:
  • 5 x 0.5l Grynos degtinės (nespalvotos)
  • ~1kg skittles
  • Piltuvėlių (kuo daugiau tuo geriau, bet iš bėdos užteks ir vieno)
  • 5 + [piltuvėlių kiekis] tuščių plastikinių butelių (1l ar didesnės talpos)
  • Popierinių rankšluosčių ar kavos filtrų
Eiga:
  1. Suskirstome skittles pagal spalvas (turėtų gautis 5 krūvelės)
  2. Supilame juos į butelius, taip kad viename butelyje būtų viena spalva
  3. Įpilame į kiekvieną butelį po 0.5l degtinės
  4. Suplakame butelius (užsuktus žinoma)
  5. Laukiame kol skittles pilnai ištirps (turėtų užtrukti apie pusantros paros). Kartas nuo karto galime paplakti, kad skittles greičiau ištirptų.
  6. Ištirpus skittles, butelių viršuje turėtų susiformuoti baltas sluoksnis, kurį reikia nufiltruoti.
  7. Dedame piltuvėlį į nepanaudotą plastikinį butelį, išklojame piltuvėlio vidų popieriniu rankšluosčiu ar kavos filtru ir iš lėto pildami spalvotą degtinę nufiltruojame.
  8. Paliekame butelį nusistovėt. Tuo metu išsiplauname piltuvėlį ir nufiltruojame kitą butelį.
  9. Jei nusistovėjus lieka baltos masės, filtruojame dar kartą.
  10. Nufiltravus visus butelius supilame turinį į senus degtinės butelius ir įdedame parai į kamerą.
  11. Degtinės likučius išgeriame iš karto arba supilame į atskirą butelį ir padarome mix'ą.
Patarimai:
  1. Vieną kartą nufiltruoti vieną butelį užtrunka keleta valandų.
  2. Filtravimas vyks greičiau, jei buteliuose pradursite skylę orui išeiti, tačiau nepamirškite, kad ta skylė egzistuoja, nes aplaistysite stalą ar grindis.
  3. Filtravimas vyks dar greičiau jei vienam buteliui keletą kartų pakeisite filtrą.
  4. Filtro kraštai neturėtų užeiti už piltuvėlio ribų, nes prilaistysite šalia butelio.
  5. Gerkite saikingai ;). Nors saldumas labai užmuša alkoholio skonį, tai vistiek yra ~35% stiprumo gėrimas.
Beveik kilogramas tuščių skittles pakelių:


Sėkmės!

2008 m. gruodžio 22 d., pirmadienis

Alaus gaminimas

Naujiesiems metams nusprendžiau pagaminti alaus. Prieš maždaug metus laiko jau bandžiau. Tuomet pagaminau gan nedaug, tačiau gavosi visai nieko. Didelė bėda buvo, kad nežinia kiek jame buvo laipsnių, todėl šįkart nusipirksiu alkoholio koncentracijos matuoklį. Taip pat žadu aprašyti visas sėkmes ir nesėkmes, galbūt kažkas iš to pasimokys (blogiausiu atveju bent pats pasimokysiu ;)).

Pirma diena

Pirmai dienai darbas nesudėtingas - nusipirkti apynių spurgų. Žinoma pirma kilusi idėją buvo aplankyti kalvarijų turgų. Deja, jis nedirbo... Turint omeny, kad buvo maždaug vienuolikta valanda ryto, tai greičiausiai jis apskritai pirmadieniais nedirba. Teko apynių ieškoti vaistinėje, deja čia jie buvo maždaug 10 kartų brangesni. Už 40g sumokėjau 10lt. Laimei 10l alaus, tereikia 10g (o kažkodėl man užsifiksavo, kad 50g...).
Dienos moralas: nevažiuokit į turgų, kai jis nedirba...

Antra diena

Taigi šiandien teko susipirkti viską ko reikia alaus gamybai bei pagaminti alų. Iš esmės tai vienintelė diena, kai yra daug darbo. Didžiąją dalį dalykų, kuriuos reikia nusipirkti radau nesunkiai, bet teko gerokai pavargti, kol radau termometrą. Kaip suprantant man reikėjo tokio, kuriuo mamos uogienes virdamos matuoja temperatūra. Galu gale radau vieną ermitaže už 30lt... Užtat elektroninis ir temperatūrą išmatuoja per 5 sekundes :P.
Antras sunkumas tai duonos skrudinimas: pasirodo sudeginti duoną užtrunka virš pusvalandžio, o vanduo užverda per trumpesnį laiką. Be viso to dar ir duona visa netilpo į vieną skardą, teko per du kartus deginti. Moralas ateičiai: pirmiausia pasiruošti duoną. Kadangi to nepadariau, tai duona labai jau menkai apdegė, tikriausiai gausis šviesus alus ;).
Trečias sunkumas tikriausiai neišvengiamai turėjo atsitikti. Kai pilstai verdanti vandenį ir skubi, tai būtinai turi nusiplikyti...
Ketvirtas negeras dalykas, kad vienas dubuo šiek tiek per mažas. Manau gavosi ne 10l o kokie 7l alaus. Gal yra norinčių keisti ~15l dubenį į 20?
Paskutinis blogis, kad nusipirkau per mažą sietelį. Perpilant alų duona krito per kraštus... Kitą kartą reiks bandyti su samčiu semti.
Paskaičius kiek čia visko blogo įvyko, tai tikriausiai susidaro įspūdis, kad alaus nebus. Vistik man rodos, kad bent jau gira, tai nebloga išeis :P, o ar alus gausis, dar pamatysim, kai išrūgs ir pamatuosiu su tuo alkoholio koncentraciją rodančiu prietaisu. Beje, gal kas tokį turi ar bent žino kaip jis vadinasi?
P.S. Niekad nemaniau, kad sumaišius mieles su cukrumi jos taip užputoja. Vaizdelis vertas pažiūrėjimo, gaila, kad fotoaparato neturiu.

Trečia diena

Šiandien turėjau vienintelį darbą: įdėti pusę kilogramo cukraus. Nors turint omeny mane, šis darbas turėjo būti pamirštas, tačiau nuolat i akis krentantis indas su alumi padarė savo - nepamiršau! Kol kas ant viso alaus užsidėjus didžiulė puta. Šiaip tikiuosi ji pranyks, nes kol kas visa tai labiau primena šokoladinį-vanilinį ledų kokteilį nei alų...
UPDATE: Visas kambarys maloniai kvepia smetoniška gira su daugiau alkoholio

Ketvirta diena

Malonus kvapas užvaldė mano butą. Panašu, kad vistik gausis alus. Putos jau nusistovėjo ir pasirodė rusvas skystis. Neseniai jį įdėjau į šaldytuvą. Mielės baigė savo darbą, dabar reikia laikyti šaltai. Jaučiu nenumaldomą norą paragauti, bet laikausi iš paskutiniųjų...

Septinta diena

Kadangi per naujus metus nebepavyko paragauti, tai teko ragauti šiandien. Alus jau pakankamai susistovėjęs ir tinkamas gerti. Skonis saldokas, su alkoholio prieskoniu. Į galvą kala neblogai, tačiau kažkaip keistai. Toks jausmas kaip kokių haliucinogeninių medžiagų privartojus. Anyway gėrimas pigus ir neblogo skonio, gaminsim dažniau!

2008 m. rugpjūčio 1 d., penktadienis

Adresas

Šiandien atsiminiau, kad esu prisiregistravęs domeną andriuscha.eu, tai jei norit mane galit pasiekti http://www.andriuscha.eu/

2008 m. liepos 26 d., šeštadienis

Nuotraukos

Peržiūrinėjau aš praeito tūso nuotraukas ir supratau vieną dalyką - labai nefaina, kai nuotraukos iš kelių fotoaparatų ir eina ne iš eilės. Netgi surikiavus jas pagal modifikavimo data nieko gero - pasirodo vieno fotoaparato (o gal abiejų) laikrodis blogai eina, taigi nuotraukos vistiek ne iš eilės, be to kai kurios nuotraukos turi būti apverstos, o tai dar labiau apsunkina padėtį, nes verčiant keičiasi modifikavimo data... Žodžiu vienos problemos. Žinoma, nebūčiau aš geek'as jei tokiu problemų neišspręsčiau, taigi pristatau jums pirmąjį pasaulyje (turbūt) nuotraukų rikiuotuvą. Kol kas pridedu tik kodą, o exe failiuką padarysiu kitą kartą kai pakrausiu windows'us.

Naudojimo instrukcija: paleisti reikia per komandinę eilutę. Pavyzdžiui: ruby renamer.rb "2008-07-22 - Tūsas pas Julių" "Tūsas pas Julių". Pirmasis parametras tai direktorijos pavadinimas, o antrasis tai visų nuotraukų pradžia (šiuo atveju nuotraukos būtų pavadintos "Tūsas pas Julių xxx", kur xxx yra nuotraukos nr.). Jei programa randa, kad nuotraukos darytos iš kelių fotoaparatų, tai paklausia kiek sekundžių pridėti prie kiekvieno fotoaparato fotografavimo laiko (įvedus neigiamą skaičių tiek atimama). Tuomet programa surikiuoja failus pagal tikrąjį fotografavimo laiką ir juos sunumeruoja.

DĖMESIO! Būtinai pasidarykite atsarginę nuotraukų kopiją prieš paleisdami programą. Aš neatsakau už jokią žalą padaryta jūsų nuotraukoms (o taip tikrai gali atsitikti, nes nuotraukos duomenų ištraukimas ganėtinai netobulas). Nuotraukų pavadinimui nenaudokite tokių pavadinimų, kurie gali konfliktuoti su ten esančiais. Pavyzdžiui, jei direktorijoje yra nuotrauka pavadinimu "Nuotrauka 012.jpg", tai nenaudokite pavadinimo "Nuotrauka". Sėkmingo naudojimo!

jpeg_image.rb
renamer.rb


P.S. Juliaus tūso nuotraukoms prie fotoaparato "SP560UZ" laiko reikia pridėti "-19879".